Naše i nalezné rady a doporučení

 

Sezóna tropických bouří - cyklónů či hurikánů - je v plném proudu. Několik z Vás nám psalo, že se do podobné šlamastiky dostali, případně před ní horempádem utíkali. Dali jsme dohromady pár rad, co dělat před, při a po takové polízanici. V tropických bouřích každoročně zemřou nejméně stovky až tisíce lidí, včetně cestovatelů.

Češi se topí nejen doma, ale také v zahraničí. Každý rok utonou nikoliv desítky, ale až stovky lidí. V devadesátých letech kolem tří stovek ročně, nyní stále ke dvěma stům. Mnoho tonoucích není vůbec zachraňováno, protože se jich nikdo nevšimne.

Společně s ředitelem hasičů Letiště Václava Havla v Praze, panem Pavlem Hoškem, jsme pro vás připravili sadu základních doporučení pro cesty do lokalit s vyšším rizikem lesních požárů nebo požárů jiných porostů. Přidali jsme i rady pro případ, že by požár porostu skutečně přišel. Reagujeme tak na vaše dotazy a žádosti.

Půjčování motorky na dovolené je stále populárnější. Kromě pojištění a DROZDa je dobré nezapomenout také na pár záludností. Co tedy může také rozhodnout o nehodě a stát Vás zlomenou nohu?